ty člověče očí svých otevřiž i na svět náš pohlédniž

ČEŠI VERSUS KRIZE

5. července 2009 v 16:03 |  CO JÁ NA TO?
Né pro každého , kdož prožívá tuto dobu je tento čas přiznivý.Většina z nás se na globální krizi
dívá se starostí , tážeme se - Čehož nám přinese ? A co bude dál? Z vlastního přesvědčení musím říct že krize nám přinese toliko tolik , kolik do ní dáme .Vždy této situaci nepomohou ti ,kdo sedí z rukama v klíně , lají na zlé časy a čekají ´kterak to vše dopadne.
Mnohými lidmi z kozumního světa je nynější situace brána nagativně , jako ovce čekají na to co vlády vymyslí .Musím tobě lide český říci ,že mnoho toho nebude , neb toho nihrubo schopna vláda česká je .My sami musíme do těchto časů vytýčit si směr řešení .Spoléhání se na vládní činitele je řešení špatné, protože ti si dodnes neuvědomili chyby,kterých jsme se my jako celek dopustili , natož aby je řešit počli.
Česká vláda je zatím ve fázi hledání , je - li to hledání usilovné nechám čtenáři na tobě a až ty chyby najde , bude si je muset uvědomit , teprve poté bude moc klidně přejít k jejich řešení. A
toto bychom měli udělat všichni.Pro člověka je těžké hledání vlastních chyb ,ještě těžší je si ty chyby uvědomit avšak nejtěžší je ty chyby napravovat.Tady si musí člověk vyznačit nejen cíl , ale
i cestu a i když si tu cestu vyznačí pečlivě a bude přesvědčen o tom , že teď to už půjde , vždy ho na ní překvapí ony trny , výmoly a kamínky , kterými bude ta cesta posete ,pak záleží na jeho víře a vůli , které jsme do svých kroků vložili zdal-i budeme schopni k cíli dojít .
Krize tu nejsou proto aby nás vytrestaly ,jsou jakýmsi upozorněním na to že něco děláme špatně a skrze toto upozornění a následovné uvědomění si našich chyb nás má posunout v před .To je něco co bychom si měli uvědomit všichni jak my ,,obyčejní,, lidé tak vládní činitelé.
Toto vše jsem si uvědomila po rozpadu vlády , kdy jsem viděla , že si ministři a poslanci řeší své interní potíže a problémy národa zanedbávají , dokonce bych se nebála říci že jim byly jedno.Byla jsem zklámána jednáním pana Paroubka , který nemoha se smířit výhrou konkurenční strany v posledních parlamentních volbách , místo toho aby co člen opozice nabádal vládu k řešení , , dal podnět k jejímu pádu.Budoucnost ukáže ,že mu toto jeho rozhodnutí dosti uškodilo , jak jako člověku a poslanci tak i jeho straně.Ona chamtivost a protěžování svých egoistických zájmů se navyplácí zvlášť v krizových časech.
Žijeme v době kdy si musíme uvědomit , že chceme - li něco změnit ,musíme začít od sebe a neučíníme - li tak máme pramalou šanci na úspěch.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama